Tesniace Vaky

TESNIACE VAKY PRE MALÉ PRIEMERY

Značka Sava bola založená pred 30 rokmi a na trh sa dostala vďaka svojim novým výrobkom – tesniacimi vakmi a packermi, a neustále sa snaží napĺňať súčasné a budúce potreby a očakávania zákazníkov. Sava vyrába tesniace vaky na malé priemery potrubia, tesniace vaky na veľké rozmery potrubiapneumatické packery na opravu potrubia. V tomto článku Vám priblížime použitie tesniacich vakov na malé priemery potrubia.

tesniace-vaky-pre-male-priemery-clanok

TESNIACE VAKY PRE MALÉ PRIEMERY POTRUBIA - PLUGY Z A PLUGSY S

Tesniace vaky PLUGY Z A PLUGSY S sa používajú vo všetkých typoch potrubí.

Sortiment produktov zahŕňa vaky jednorozmernej veľkosti používané na utesnenie rúrok jedného priemeru a vaky viacerých veľkostí, pričom jednu veľkosť vaku možno použiť na utesnenie potrubí rôznych priemerov.

Tesniace vaky sa používajú v kanalizačnom potrubí na zastavenie prietoku alebo pri vykonávaní vzduchovej skúšky. V gumenej časti vaku je nainštalovaná vulkanizovaná hliníková rúrka so závitom, ktorá umožňuje prúdenie odpadových vôd cez zátku. Tieto zátky sú označené PLUGY - nepriechodné PLUGSY - priechodné.

tesniace-vaky-pre-male-priemery

Všetky vaky sú vyrobené z prírodnej a syntetickej gumy, ktorá sa vyznačuje dobrými protišmykovými a kompresnými schopnosťami. Keďže vaky nie sú vystužené kordom, vykazujú vynikajúce rozťahovacie a tesniace vlastnosti v priemeroch potrubia od 20 do 305 mm.

Sú vyrobené z antikoróznych materiálov. Sú vybavené plniacim autoventilom, teda môžu byť naplnené štandardnou vzduchovou pumpou. Manipulačný držiak s reťazou a špeciálne vytvoreným držadlom zjednodušuje manipuláciu s tesniacim vakom.

 • Extra krátky pre ľahké vsunutie
 • Pracovný rozsah od 20 mm do 305 mm
 • K dispozícii aj olejom odolný
 • Skvelé pre inštalatérov

DLHÉ TESNIACE VAKY – PLUGY DC

Vďaka svojej konštrukcii je možné Sava tesniace vaky PLUGY DC ľahko zasunúť pod uhlom cez prípojky do hlavného potrubia, čím sa zaisťuje účinné utesnenie oboch prípojok a hlavného potrubia. SAVA PLUGY DC sú vybavené 100 cm plniacou hadicou.

 • Špeciálna plniaca sekvencia
 • Utesnenie hlavného a vedľajšieho potrubia súčasne
 • Vybavený plniacou hadicou

tesniace-vaky-pre-male-priemery-clanok-6

PLYNÁRENSKÉ TESNIACE VAKY – PLUGY G A PLUGSY GM

SAVA viacrozmerové tesniace vaky PLUGY G a PLUGSY GM sú používané na utesnenie plynového potrubia v obmedzenom vstupnom priestore. Ich inovatívny dizajn a flexibilita zjednodušuje manipuláciu a vsunutie.

Tieto vaky sú vhodné na skúšanie tesnosti vodovodných a kanalizačných potrubí vzduchom alebo vodou podľa európskej normy DIN EN 1610. Ich použitie je jednoduché a všetku prácu je možné vykonávať len z jedného vstupného otvoru vpuste.

Manipulácia a nafukovanie týchto vakov prebieha nezávisle. Vaky sú vyrobené z prírodnej a syntetickej gumy, ktorá je odolná voči vysokému spätnému tlaku, deformácii a zaisťuje nízke opotrebenie. Použité materiály nekorodujú. Výrobok sa vyznačuje vysokou kvalitou vyhotovenia, jednoduchým používaním a spoľahlivosťou. K dispozícii sú dve rôzne veľkosti súprav na testovanie potrubí od priemeru 100 mm do 200 mm.

 • Špeciálny eliptický tvar
 • Veľmi malý priemer pre vsunutie
 • Vysoko flexibilný
 • K dispozícii aj ako olejom odolné

tesniace-vaky-pre-male-priemery

Na záver je dôležité spomenúť, že pri používaní týchto tesniacich vakov je dobré si zapamätať:

 • Dodržujte používateľský manuál
 • Vak pred použitím vyčistite
 • Noste ochranné pomôcky

V prípade ďalších otázok ohľadom Sava tesniacich vakov nás prosím kontaktujte na tel. čísle 02/60103721 alebo píšte na ant@ant.sk. Radi Vám poradíme a zodpovieme Vaše otázky.

sava logo

Viac o značke Sava

Značka Sava je na trhu známa svojimi novými tesniacimi vakmi a pneumatickými packermi.

Tesniace vaky pre malé priemery
Tesniace vaky pre veľké rozmery
Pneumatické packery pre opravu potrubí

Klauke spojovací materiál pre elektrikárov

Kontaktujte nás

Autorizovaný distribútor pre Slovenskú republiku ant s.r.o.. Kontaktujte nás a poradíme vám s výberom SAVA tesniacich vakov alebo pneumatických packerov.

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie


Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
0945 458 824
ant@ant.sk

 
Tesniace vaky Sava Katalóg
Služby pre vás:
Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií